2010


 3.1.2010  Rychvaldská procházka
Dnes jsme vyrazili na odtučňovací procházku, páč někteří z nás po vánočním lenošení opravdu zlenivěli a nejen to. Mumínek Babu, pod kterou se snížek propadá nejvíc, má velké problémy vytáhnout svůj špíček ze závějí a páníčkům se poněkud smrsklo oblečení. Pořádná prochajda kolem rybníků (a že jich tady máme!) nám všem prospěla a ihned po příchodu domů jsme všichni dohnali těžce vypocené kalorie . Ať žije dobré papání .
táák jsme všichni?? můžeme vyrazit smečko... kdepak jsou kapříci? 
smíšek Babu holkýýý

 
  Lednová polízanice
Tato zima nám všem dává pěkně zabrat. Někteří úspěšně shazují kilíčka a potí se při odklízení hromad sněhu, jiní lenoší v pelíškách při šílených mrazech a někomu nevadí vůbec nic. Já bych třeba běhal klidně celý den venku. Zima mi vůbec nevadí. Jelikož prý se mnou šijou zase všichni čerti, vyrazil jsem s paničkou na cvičák. Já se tak těšil.. ale jen co jsem vlezl na cvičák a chtěl se pozdravit s Dagouškem, takovou mi jednu líznul, že jsem měl úsměv hnedka větší. Vůbec mi to nevadilo a chtěl jsem zůstat s kamarády, jenže panička rozhodla, že musím k doktorovi. Prý aspoň jeden steh. Mám před výstavou a nemůžu vypadat jako Žofré.
Houby jeden steh! Nakonec jich bylo pět a teď vypadám jako dikobraz a nemůžu ani ven.
budeme si hrát? nějak to studí.. pomóc, já asi nevylezu... to je co? polibek od Dagouška... 

 
 24.1.2010  MVP Trenčín
Aríz získal titul "Slovenský šampión krásy mladých"
Teploměr ukazoval -18°C, autíčko nastarovalo a my vyrazili směr Trenčín...
U sousedů bylo krásně. Teplota -3°C, sluníčko krásně hřálo a sníh tak akorát. Paráda. Po dlouhé době jsem viděl svojí lásku Matyldu a ostatní kamarády. Bylo to příjemné setkání a panička nám koupila i príma pelíšky. Doufám, že Babu se mi v něm nebude rochnňat.
Jinak i s natrženou hubou jsem se umístil docela hezky a splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion SK, který mi byl přiznán na místě.
Aríz Black z JAN-ZDE-KU : V1, CAC, res. CACIB
Domů se nám ani moc nechtělo...,ale nezbylo nic jiného než se vydat opět na cestu do českých mrazů.
dva Čokíni (Aríz i Matylda mají stejného otce) Alpinko se chtěl mazlit Qurzík měl taky mazlivý den někdo měl elegantní botičky.. ( to není Dagoušek) 
někdo musel po svých a někdo se vozil v kočárku... dohlíželo se i na pořádek pitný režim dodržovali téměř všichni... papání bylo taky důležité... 
únava byla znát... někteří chtěli být neviditelnými.. ještě hubánka pro štěstí ... Aríz a Quarz o CAC Aríz a Bastien o CACIB.... kandidáti o BOBíka .... táák a můžeme jet domů... 

 
 6. 2. 2010 - DUO CACIB Brno   
Aríz Black : V1, CAC , res. CACIB
 
Dnes jsme vyrazili do Brna. Těšil jsem se hlavně na spoustu holek, ale nakonec některé nedorazily. Však my jsme se taky málem nedostali kvůli dopravní zácpě do haly včas. Ale hned nás přišla pozdravit panička Aishy a dostali jsme lízátko. Moje panička šla fandit některým pejskům, tak jsem si zatím povídal se Scarletkou a Shelbynkou. Pak jsme si odskočili na ty voňavé mňamky co měli ve stáncích a šup do kruhu. Panička mě  chválila, jak jsem šikovný a prý jsem dnes ani moc nejančil a nemudroval. I páneček mě moc chválil. Taky jsem si oňuchal paničku od Terryka a Garpa a také paničku od mopsí slečny Ájinky. Tohle setkání nejen se šarpíky, bylo moc príma a doufám, že se brzy zase všichni sejdeme .
 fandili jsme "Aigoňákům"...Collin Coltin Bermondo bohemia VN2 fandili jsme i chov.stanici Satánek : bráškové před posouzením ale vyhrát může jen jeden...tentokrát to byl Elbrus Satánek, V1,CAJC,Nejlepší mladý pes Koffe měla nejkrásnější kukadla... Aischa ochutnávala mojí paničku.. Sharp Choco Best Pei Aríz... třída otevřená.. pánové šampióni... psi Chagall´s Rhopsody in Rock.. tenhle nás zaujal chlapi o CACIB.... holky v akci třída mladých - feny Čokínka Scarletka Čokínka Shelby tak pojď už na ty klobásy...

 
4.3.2010   Narozeniny
 
  Anička má 4. roky    
 
Pozdrav a přání posíláme také sestřičce Arlettce, bráškovi Artíkovi, Apollovi a všem ostatním sourozencům  
   
Tak jsem zase o rok starší. Narozeniny miluji! Vždycky něco dostanu. Letos mám velikou radost z nádherného obojku od paničky a výborného papání od páníčka. Aríz mi obojek moc záviděl a Babu by nejraději moje papáníčko slupla. Ale je to moje. Dělit se nebudu. Navíc, každý má to svoje... páníčci koupili skvělé papání zde :  
              Narozeniny !!!!!
                                            
 4.4.2010
slaví naše velikonoční štěňátka dva roky.
Angelina, Ais a Aríz .
Přejeme jim krásné narozeniny a spoustu zdraví a radosti z každodenních zážitků.
Děkujeme Leničce a Dašce  nejen za lásku, kterou jim dávají. 
  Angelina, Ais a Aríz - II. narozeniny   
 
 
 
 

   11.4.2010 NVP Ostrava
 
              Anička - V1, CAC, Národní vítěz         
                       Aríz      - V1, CAC
 
Dnes vyrazila s námi na výstavu i Anička. Měli tam být pejskové, které jsem osobně neznal a Anička mi je chtěla představit a také kamarádi, které zase znám já, ale Anička né. Jenže to byl dneska zmatek... Předně jsem se těšil, že budeme v teplíčku a pod střechou, ale rozhodčí, co nás měl posuzovat nás nakonec nechtěl. Museli jsme se přemístit ven, kde byla docela zima a opět se ukázalo, že rozhodčí, který nás měl mít venku nás také nechtěl. Nakonec se nad námi smilovala paní MVDr.Ridarčíková. Aničku jsem seznámil se svým kamarádem Alpinkem. Asi jí byla obrovská zima, protože se k němu docela dost tulila  a to se mi nelíbilo, takže jsem na Alpiho bručel. No, bručelo nás tam víc, ale bylo to asi tím, že nás páníčci dneska vytáhli do nepěkné zimy a to někteří z nás šarpíků vůbec nemusí... Pak mě Anička seznámila s Amoskem...toho jsem zase neznal já, jenže je to chlap a my toho moc nenakecáme. Taky jsem Aničku seznámil s Dagouškem a Konie ze cvičáku, kteří nás přišli podpořit. Aničce se Dag moc líbil, ale to už jsem fakt bručel, protože jí se snad líbí všichni. Pusinkovala se snad s každým.. ať to byl kluk či holka nebo štěňata...no jo, ženská... Abych nezapomněl, přišel za námi i Roník, kamarád naší Babu. Bohužel, někdo musel zůstat doma hlídat a specialista na hlídání je jedině Babu. Ale pozdrav od Ronyho jsem vyřídil. Až na tu zimu, to bylo moc milé a příjemné setkání i když si například I Ling odvážel domů nepěkný kousanec od "Jacka Rusella". Nakonec všechno dobře dopadlo a nikdo z nás ostudu neudělal.
Nám s Aničkou se dnešní krásná ocenění podařilo získat, pro jednoho člena naší smečky, který nám držel pěsti z nemocnice, kde právě je. Tím jsme mu udělali velkou radost a potěšili jej v momentální nepříjemné situaci.   
 
Shark z Košáku : V1, CAJC (tř.mladých) Alpine Villa Wescan : V1, CAC (mezitřída) Andrew Saliee Orikou : V2, res.CAC (mezitřída) Aríz Black : V1, CAC (tř.otevřená) JEJDA! I Lung Qualt Pei : V2, res.CAC (tř.otevřená) Mr.Bastien : V1,CAC,Národní vítěz, BOB (tř.vítězů) Amos z Buhdalu : V2, res.CAC (tř.vítězů) Arin Amanda´s Dream : V1,CAC,Národní vítěz o BOB Rony přišel pozdravit Babu Anička se tulila k Alpinkovi Konie nás přišla podpořit i seznámit se
i Dagoušek se přišel kouknout na Aničku já bych už chtěla domů... i tenhle chlapík se líbil Aničce

8.5.2010  Klubová výstava KMDPP Hlučín     (Babu)

                     Aríz  -  V1,  CAC,  Klubový vítěz   

Ták, dnes jsem s páníčky a Arízkem vyrazila do Hlučína na Klubovou výstavu. Aríz doma jen stále povídá o svých kamarádech a já nic nevím. Chtěla jsem si to zkontrolovat sama. Počasí parádní, vodička studená, nikdo nezmokl, prostě príma. Poznala jsem konečně Alpinka. Aríz sice na něj bručel, ale já ne, líbil se mi..taky jsem poznala Aishinku a Olinku s Quarzíkem. No parádní sharpeiáda. Škoda, že s námi nebyla Anička..Jen toho papání by mohlo být víc.. to mi chybělo. Pěkně dlouho jsme museli čekat než šel Arízek do kruhu.  A když na něj konečně přišla řada, vykroutila jsem se pánečkovi a běžela do kruhu podpořit Arízka... Bohužel, nikdo se neradoval jako já, že jsem Arízka a paničku našla a z kruhu mne nemilosrdně vyvedlisad. No, nedalo se nic dělat, ale asi jsem Arízka podpořila, jelikož si vysloužil pěkné pohárky a medaili, kterou mi samozřejmě půjčil. Bylo to dneska moc fajn a nejvíc jsem se radovala z dárečků od Alpinka, on klouček ví, co mám ráda... Doufám, že ještě někdy pojedu s Arízkem a páníčky, protože dnes to bylo všechno hrozně moc fajn...

u vody bylo nádherně, ale mokro na pláži bylo super Arízek se koupat nechtěl s Alpinkem jsem byla kamarádka hned tulí tulí..pojď se mnou za pejsky... Olinka je nádherné miminko Quarz si Olinku pěkně hlídá... Emílek kontrolovala správnou míru piva Aisha je inteligentní ženská z toho seznamování jsem dostala žízeň.... a ten vtip o tom policajtovi znáte ? tak si to všechno vemte ženská a běžte už.. Alpin a Quarz tak koukám, že páníček Bastiena má príma kravatu..  to koukáš Olinko co všechno máme... dyť vám povídám.. tááákhle velkou rybu Aisha chytla.. Emílek si chtěla hrát na schovávanou o BOBíka.... společná fotka na závěr ( Emílek se schovala a Babu má babu) tak se těším, že se zase uvidíme klucííí pozdrav od Alpinka tak to honem spapáme, než nám to panička zabaví... 


 17.5.2010  Prší.. a prší..                                      (Aríz)
 
tyto a další dny hlídáme hladiny rybníků a okolník potůčků... Ze stoupající vody se nám začíná dělat "knedlík v krku"... 
 
hladina rybníka se nebezpečně zvedá... výhled z okna byl docela nepříjemný... řeka dříve a v klidu.. rozbouřená řeka 
 

      6.6.2010                                                                                                                                     (Babu)

Tak se nám po týdnu vrátil páníček . To bylo radosti! Hned všichni přemýšleli, co podnikneme, protože kamarád Bestík nás navnadil grilováním. Nakonec jsme všichni dali přednost lenošení a nicnedělání . To bylo stejně nejlepší... Pořád jsem se na páníčky lepila a nikoho k nám nepustila, přeci se nebudu dělit, že? Páníček mi dal i líznout píva a s paničkou jsem se houpala jen já. Samozřejmě k tomu spoustu mňamek a prostě supr den i bez grilování. K tomu nám konečně svítilo sluníčko.. prostě paráda. Hlavně, že jsme zase všichni spolu.

konečně zase spolu mňam, mňam.. kdopak to volá a ruší nám siestu?   po těch deštích se konečně vyhřeju.. jo,jo, houpání s páníčkem je fajn          

 

19.6.2010       Pohodička                                                    (Aríz)
 
 Dnes nás navštívil Karel... Páníčci povídali, že to bude fajn den a svolali smečku na odpolední Grill-párty. Za chvíli dorazila i Majla a než bylo papání pěkně jsme se vylítali. Páníčci plkali, kluk lozil po třešních, my lítali a Majlu jsme tak oslintali, že jí pak nechtěl nikdo ani hladit . Nakonec byla vytřená ručníkem a mohli jsme začít slintat znovu. Ovšem nad talířema páníčků, jak se ládovali. Nakonec se něco dobrého našlo i pro nás.... Až na ty otravné komáry,supr den. Karel  jóó třešně zrály... bude papááníí...... nechytil, nechytil...já nechci k zubaři! to není dvanáctka? dej sem ten aportek!a co bude s večeří?

  30.6.2010           Majla                                                                          (Aríz)
 
       Dnes, brzy ráno odešla do psího nebe naše kamarádka Majla... Nepomohla ani celonoční péče lékařů.
       Bude nám všem moc chybět, ale panička povídala, že se má dobře a běhá prý v nebi s ostatními pejsky co odešli... a že nás vidí. Já ji teda nevidím, tak koukám u branky, jestli ji někde nezahlídnu.
Majla v péči lékařů           

 
       8.7.2010    Babu má narozeniny....
 
 
                        Babu, Berenika a Beryl slaví 4. narozeniny!!!      (Anička a Aríz)
Holky, všechno Nejlepší!!!! 
 
Protože jsou páníčci docela zaměstnaní.. rozhodla se Babunka, že si narozeniny užije podle sebe. Tak nejprve začala s převlíkáním zimního kabátku..  Prý je horko a nebude se tahat s tím svým čauím kožichem.. Pak gratulovala malá Anetka, která  je s Babu veliká kamarádka... no a páčníci "odbyli" Babunku pořádným papáním a oslava prý bude o víkendu... Tak to se fakt těšíme .
Co se divíte? Však zima je už dávno fuč a musím převléct kabát... Babunce přišla popřát Anetka dobré papání Babu miluje.. tak a s chutí do toho!
 

 
          18. 7. 2010      Návštěva v ch. s. Best Pei       (Aríz)
 
Dnes se naši páníčci vydali na návštěvu do chovatelské stanice Best Pei. Je tam můj táta Čokín.. My jsme museli bohužel zůstat doma, ale páníčci po návratu vyprávěli, jak se mazlili se štěňátky a s mým tátou. Dokonce mi poslal pozdrav a nejen to . Páníček voněl spoustem pejsků a já se nemohl dopátrát, kdo všechno se s tím mým pánem pusinkoval. Panička byla taky celá voňavá od štěňátek a Babu úplně brečela a běhala po domě, kdepak jsou ta štěňátka. Anička snášela fůru hraček a ono nikde nikdo. Všichni jsme si mysleli, že páníčci nějaké štěňátko přivezli, ale nic jsme nevyčuchali...Tak jsme alespoň všichni společně koukali na fotky těch nádherných miminek.
 PS : Některá miminka jsou ještě volná a panička přemýšlí, jestli se naše smečka nerozroste.... a hádejte o koho....
 
malinký Čokínek koukej teto jak jsem šikovná hele nepovídej, já jsem tvůj brácha to je ale dobrota... nemáš ještě dobrůtku? malá Ladynka... táák a jdeme na průzkum.. který z vás je Čokínek? ukaž ocásek... hele, hele co mám.. tak kdo z nás dvou píchá víc? tak Ahóój všem !
 
 
 
  6. 8. - 9. 8. 2010  Výlet do Kladna     (Arízek)
 
 
 
 
                    6. 8. 2010    Jedeme za Angelinkou a Šerpinkou
 
 
Po dlouhém slibování, že pojedeme za mou psí sestrou Angelinkou  jsem se konečně dočkal. Cesta nám pěkně ubíhala a než jsem si stačil schrupnout, už jsme vystupovali. Angelina se Šerpinkou byly nadšené, ale já se trochu styděl a dokonce jsem se i trošku bál... To víte, tolik nových lidí a já sám klouček.. Páníčci holek nás vzali na procházku Kladnem a musím říct, že se mi Kladno tuze zamlouvá. Spousta zeleně, místeček k běhání i venčení, krásné náměstíčko a dokonce tam mají i medvědy. Sice nám začalo pršet, ale radost ze setkání  to nikomu z nás nezkazilo. Další den nás čekala deštivá výstava...
cestou jsem spinkal.. procházka byla supr! Angelinka moc ráda běhá po louce..
 

 
 
7. 8. 2010 Klubová výstava Exotic klubu Kladno
 
              Arízek : V1, CAC, Čekatel klub. šampiona
 
    Angelina Black z JAN-ZDE-KU : V1, CAC Čekatel klub. šampiona
 
sestřička Arízka tímto splnila podmínky pro udělení titulu :
Klubový junior šampion Exotic klubu - moc moc gratulujeme!!!!
 
 
diváků bylo na výstavě dost.. Arízek měl z posuzování opět srandu táák to je pro Arízka Celtic Shadow Duli Angelinka byla v kruhu móc hodnáCože?! Vám došly pohárky?! Dino Mis-Hut Bellis Baleo Magic Victoria Růže Šumavy a Silver z Košáku Karennina Ann Quasar a Royale Girl Pu Ang Janis Joplin Quasar a Amallia Baleo Magic BOBíka si odvezla Amálka 
 
Angelinka    Aríz a Angelina   Aríz
 
 

 
8. 8. 2010  Výlet na Křivoklát         (Aríz)
 
Po dvoudenním dešti se ukázalo sluníčko a to byla výzva něco podniknout. Holky se vyhřívaly na sluníčku, ale já už měl v nožkách energii a potřeboval jsem jí někde vybít. Paničky rozhodly, že bude procházka po okolí a pak výlet na Křivoklát. Moc jsem se těšil. Všude byly louky a lesy a mohl jsem s Angelinkou a Šerpinkou  lítat bez vodítka. To bylo něco! Moc se mi líbily kaluže po dešti a schválně jsem do nich skákal. Šerpince asi taky, protože koukala do kaluží, co blbnu. Po skvělém papáníčku ( mimochodem dobroty byly pořád..) se jelo konečně na hrad. Jen Šerpince se nechtělo, válela se na lavičce a povídala, že už tam byla a že máme jet my - mladší.
Moc se mi tam líbilo a byl jsem nadšený z procházky i z výletu. Páníčci výlet završili dobrým pivkem a pak i skvělou večeří.  Prostě to byla paráda! Večer někteří usínali únavou a přiznám se, že i já chrápal ještě dříve než jsem stihl zavřít oči .
Black Club holky, budeme si hrát? já nejsem Endží, já jsem Arízek... a hurá na hrad !! 
a neříkej paničce o té blondýně... príma relax Křivoklát se nám líbí.. no nepovídej.. a která blondýna to byla? trošku jsme se unavili.. nádvoří hradu  paničky výlet zapily pívem... a mohli jsme vyrazit zpátky za Šerpinkou a táákhle byla unavená Endží po výletě... 
 
 

 
  9. 8. 2010 .... a jde se na hřiby       (Aríz)
 
 Dneska jsem už nemohl dospat... Moc jsem se těšil na procházku do lesa. Páníček chtěl totiž sbírat houby. Holky jsou fakt kamarádky, protože mi ukázaly co to jsou hříbky a jak se hledají. Já tohle ještě neznám, na houbách jsem ještě  s páníčky nebyl. Nejvíc jich našel páníček a Angelinka a pořádně jsem se u toho hledání vyběhal. Pak nás čekalo balení a návrat domů. No vůbec se mi nechtělo, co vám budu povídat. U holek jsem byl moc šťastný a i páníčci byli z loučení moc smutní. Ale nedalo se nic dělat... po dlouhém opusinkování Endží i Šerpi a jejich paničky Lenčí i ostatních členů této smečky... jsem skočil do autíčka a koukal, jak se nám všichni vzdalují..
Loučení bylo smutné, ale o to víc se těším, že se zase brzy všichni uvidíme, poštěkáme, oslintáme a prostě bude zase všechno moc fajn. Holky, bylo to supr  !
vstááávejte, jdeme na houby... počkej, musím si vyčistit zuby... tak Arízku, tohle je hříbek, tak hledej! Šerpinka je v lese jako doma    to je úroda...  děda Kája byl také z úlovku nadšený...  nadešel čas loučení...  tak pápá rodinko a pozdravujte doma..  
 
 

 
 
22.8.2010  Návštěva nového člena naší smečky                (Anička)
 
Konečně jsme mohli pořádně oslintat nového člena smečky Maxíka. Je to ještě psí miminko, ale s pořádně ostrými zoubky. Prostě ještě nevycválaný Maxík. Babunka se snažila kloučka "vychovávat", ale nakonec to vzdala. Výchovu převzal Arízek a udělal si z Maxe aportek. Jenže i tohle se tomu oslintanému cvrčkovi zamlouvalo.
Tak jsme si běhali po zahradě a panička byla zatím nervózní, jak dopadla naše šarpejí slečna Angelina Black na licenčních bězích coursingu. Pak přišla zpráva, že Angelinka svůj licenční běh splnila. Více o Angelince ZDE.
Prostě je to holka šikovná.
 
Max, náš nový člen smečky počkej prcku, dám ti jednu za ucho.. já jsem ještě miminko!!! a ty opravdu nejsi moje máma? budeme si všichni hrát .. taková dobrota, dej mi aspoň líznout... už jsem oslintaný,unavený a už bych spinkal... 
 
a jak to "běhá" šarpejům na coursingu  ..???
 
 
Angelina Black z JAN-ZDE-KU

  12.9.2010     Klubová výstava Kyjov                                   (Aríz)
 
 Dnes jsme vyrazili na netradiční Klubovou výstavu. Bylo tam spousta malých a chlupatých pejsků a já teda koukal. Samé mašličky, natáčky, česání, dokonce i žehličku na vlasy jakou má panička jsme viděl u těch bílých pejsánků... a jak štěkali! Ale byli vyparádění a krásní, to musím uznat. Já se těšil na Aishu, ale holka jedna asi lítala někde po lesích páč nepřišla. Ovšem viděl jsem malinkou paničku Valinku, která dorazila se svým hafíkem Neonkem a slečna Piškotek s početnou smečkou. Panička mě pěkně zlobila, protože se s každým mazlila a nejvíc s tím malým modrým klukem. Piškotek se svou smečkou na mě pěkně vrčela a já vrčel taky, to jó. Já se trošku bál, těch holek se na mě přiřítilo docela dost a byly to teda moc krásné fenečky.
Nakonec jsme si tuhle výstavu všichni pěkně užili  a doma jsem od holek dostal pěkně vynadáno, že jsem se někde toulal.
                                         Aríz  : V1, VT, ČKCH
Allie Baleo Magic dorazila s početnou smečkou Valentino Blue Best Pei se holkám líbil není to láska? Ori a Aríz holky, vy se mi ale líbíte.. Neon, Aríz, Piškot Aríz Black z JAN-ZDE-KU Allie Baleo Magic Valentino Blue Best a Velérie 

  26. 9. 2010 Moravskoslezská Národní výstava psů 

                                               Brno                                     (Aríz)

 

Bráška Aisík s námi sice nebyl, ale poslal krásný pozdrav...

Ais Cream z JAN-ZDE-KU    

Ais Cream z JAN-ZDE-KU Ais Cream z JAN-ZDE-KU Ais Cream z JAN-ZDE-KU

 

Aríz Black : V1, CAC

Angelina Black V1, CAC, Národní vítěz

žádný kaz chlapče...to je Colgate White? tak stůj kozlíku... o CAC o Národního vítěze  

Ráno jsem opět brzy vstával a vyrazil s páníčky do Brna. Těšil jsem se na ségru Anglelínu a hlavně na Cedríska! Ségra dorazila i s kamarádem Friscem, jenže je to kluk, takže jsem na něj žárlil a nadával. Přijela také Baileys, ale to vám povím, to je fakt kočka! Mohl jsem na ní oči nechat... A pak jsem uviděl Céďu.. No, je to kluk jak buk! Trošku jsem měl obavy, že mi Cedrísek přebere můj "harém", ale klouček byl pohodář a jako chlapi jsme se domluvili. Pak jsem se musel vystavovat, ale moc se mi nechtělo. Paničce jsem dal pěkně zabrat. No, dnes jsem sice jako Angelinka pohárek nezískal, ale povídala panička, že jsme získali něco většího, a to  přátelství, které je  prý mnohem, mnohem víc, než celá výstava.

 Angelinka ovšem naší rodinku nezklamala a bojovala i za mne. Já blbnul s Baileyskou a Cedrísek čekal na Angelínu. Všichni jsme si tohle setkání pěkně užili, jen s Aishou jsem si moc neužil. Byla holka nějaká přešlá a prý se na nějaké oslavě pěkně přejedla. Pak jsme si ještě všichni popovídali a slíbili, že se brzy sejdeme opět v hojném počtu. Musím to říct doma holkám, že pojedou příště s námi, aby Céďa poznal celou naší rodinu. Moc se těším. Tohle byl moc krásný den.     

Baileys Moyan Dott Aisha nevolnost nakonec překonala Aríz, Céďa a klucí Céďánek je opravdu paničky mazel dej nám taky kousek... Aríz, Céďa a Endží a mohla bys mě podrbat i na zádech? copak to tam máš? a který je Aríz? Cedrik z Buhdalu no tak Céďo, fakt nekecám.. jsem chlap Frisco a Cedrik


 3. 10. 2010 Klubová výstava KMDPP - Praha Uhříněvěs

                       Angelina Black z JAN-ZDE-KU - V1,CAC

Angelina s paničkou

         naše smečka gratuluje a posílá velkou pusu do Kladna kiss

 

 10.10.2010  Výlet za koníčkama…                                    (Aríz)

                                                                                              (Chotěbuzská stáj u Luka)

Když páníčci mluvili o tom, že vezmou někoho z naší psí smečky na „relax“, vůbec jsem netušil, o co jde. Ale byl jsem móc šťastný, že vybrali mě. Cesta autem netrvala dlouho, a když jsem se v cíli rozhlédl a nasááál tu pro mne novou vůni, dostal jsem šok! Taková obrovská zvířata a panička se s nimi hned mazlila… No teda!
Byli to koně! Musím se přiznat, že tohle setkání bylo jiné, než když po těch koních štěkám za plotem a jsem „doma“. Tady jsem byl na cizím místě a byl u nich blízko a docela jsem se bál, když některý na mě frkal. Chtěl jsem je kousnout za papulu, aby na mě nefrkali, ale panička říkala, že to se nesmí… Chvílemi jsem se tak bál, že jsem chtěl paničce vylézt do náruče a schovat se…  Pak jsem zjistil, co je to elektrický ohradník. Panička mě sice varovala, ale znáte to, kdo nic nevyzkouší, nic neví. Koníci se mi pěkně smáli. Tak jsem si všechno vyzkoušel, prolezl a pak si všechno prolezla panička. Tulila se ve stáji k obrovskému Simonovi a pak se rozhodla, že musí povozit nejen sebe, ale i ostatní na Griseldě. Prý kvůli zádům… Jak já jsem žárlil…. Páníčci byli ze svého „relaxu“ velice nadšení a spokojení, ale já pak běhal a štěkal ze spaní, abych odehnal ty obrovské koníky od páníčků.
Že by se mi to jenom všechno zdálo?blush

jejda, copak to máme... já tady vůbec nejsem.. kráásná holka... paničko, já bych chtěl domůůů jen si tam pěkně zůstaňte... já už tam nejdu, už vím co je to elektrický ohradník... chlapák Simon - hipoterapeut Griselda, holandský teplokrevník pěkně seď, povozíme tě... tebe taky povozíme, budeš koukat.. tahle holka je na prodej, koupíš mi ji? a pořádně to po mně ukliď, ano..


 

  7. 11. 2010   Coursingový trénink          (Anička)
                                                                                       
Panička byla hned z rána nepříjemná a všechny nás vzbudila, že prý si jdeme po vyčerpávajících týdnech dát trošku do těla. Já a můj kluk jsme největší spáči a bylo to pro nás teda fakt nepříjemné probuzení. To Aríz už seděl v autě a netrpělivě čekal, kdy a kam se vyrazí. Mělo to být překvapení. To teda bylo!!!
Místo na výstavu jsme vyrazili ke koním! A prý budeme běhat. No tohle! Vůbec jsem teda nápadem paničky nebyla nadšená a raději jsem odpočívala v autě. Aríz byl u vytržení, ale jen do chvíle, kdy dostal pecku do čumáku od elektrického ohradníku. To pak chtěl vlézt paničce na hlavu.. Najednou mě táhne panička po nějaké oranici a fuj, bylo to tam samá koňská hromádka, no teda, kam jsem se to dostala… a pak mi řekla, že můžu prohnat kočičku! Já koukala, kde je naše Míca a panička křičí „Běž“ a já najednou běžím  a  vůbec mi nevadí, že si upatlám drápky, že běžím přes ty kobylince a vysokou trávu… jsem nadšená a odhodlaná to „cosi“  přede mnou chytit!  A najednou jsem zase u paničky a ta mě chválí, jak jsem šikovná…
A pak jde Aríz chytat naši Mícu,  já kříčím,  panička křičí a běží s Arízem za Mícou a ten klacek jeden má z paničky akorát srandu. Vůbec ho žádný střapeček nezajímá, jen si chce hrát s paničkou. Málem jsem se zbláznila, když jsem to viděla, protože jsem moc běžet chtěla.  Aríz ovšem nehodlal paničku opustit. Trošku jsme si odpočinuli,  panička poklábosila a šlo se opět na dráhu.  No já byla u vytržení…
Arízek se tentokrát rozeběhl, ale opačným směrem (změnila se dráha) a pak dělal, že tam jako hledal našeho kluka, a už jej zajímala jen panička a nic jiného. To já jsem běžela ze všech sil a panička skákala radostí. Byla to zábava a moc se mi to líbilo!!! Už se těším na další výlet.
                    scházíme se.. zaběhat si přišla různá plemena někdo hlídat musí.. 
Anička je lovec to je hodnáá holka.. Arízek paničku neopustil ale zaběhal si 
                                             všechny fotky z coursingového tréninku naleznete  :   ZDE
 
                                                                                  video  :  ZDE

17. 11. 2010    a opět trénink....                (Anička)

      Já dneska opět vyrazila s paničkou a  klukem na Ranč trénovat běh. Hrozně moc jsem se těšila, páč jsem jela jen já!!! Byla jsem zvědavá na piraňu Eddu a dorazila i Blondýnka s novou barzojí sestřičkou Ailinkou. No pejsků nás tam bylo dnes docela dost a dnešní den a vůbec všichni byli skvělí a krásní. Smečka vipetů neměla chybu. Já jsem si krásně zaběhala. První kolo jsem letěla jako drak a i střapeček jsem chtěla sežrat! Druhé kolo jsem sice vyběhla jako drak, ale pak mi došel dech, tak jsem si už do střapečku ani nekousla, jak jsem vydýchávala.... Panička i ostaní se smáli, ale já na ně mávala ocáskem a smála se taky, aby věděli, že nejsem žádný srabík, ale vydýchat se musím...  Padlo pár prupovídek o gaučingu a bůčku...  Ale kdepak já a gaučing! Bůček a špíček fakt miluju, ale gaučing? Takže se fakt moc těším na příští tréninkyes

        

                                                   všechny  fotografie z tréninku : ZDE 

                                                                        video :  ZDE  

                                                          nebo v sekci : Videa 


 28. 11. 2010     Zimní trénink...                         (Anička)

 

                                                                                          Kentucky Ranch

Ráno teploměr ukazoval -9°C a při takových teplotách nevylézám ani z pelíšku...  Jenže, panička rozhodla, že nebudeme zahálet a pojedeme se vyvětrat a zaběhat... Takže jsme se celá rodinka naskládali do autíčka a jelo se opět na ranč...           Aríz a Babu jeli také. Babu, ač prd vidí.. byla ve svém živlu a chtěla o všechny pečovat... Ovšem špatně odhadla velikost pejsánka a cpala se koníkovi ke kopytkům v domění, že musí toho hafáčka rozhodně zahřát a oslintat.. Sešli jsme se príma pejsci a pěkně jsme se vyřádili. Ani zima nám nevadila!!! Snad páníčkům, ale nám pejskům nechybělo nic. Byli jsme všichni pěkně spokojení. Ovšem dnes jsme se moc dlouho nezdrželi, páníčci spěchali na návštěvu do jednoho nemocničního zařízení a my jsme se mohli zabořit do teplých pelíšků a čekat na páníčky.. Ještě v pelíšku jsem štěkala a běhala ze spaní... A  Aríz s Babunkou běhali se mnou, tedy ve snu...

                                                       video : ZDE

 
TOPlist